4 zasady, którymi musisz kierować, gdy bierzesz kredyt

Zła decyzja o wyborze kredytu może mieć konsekwencje w jakości życia kredytobiorcy i jego rodziny przez całe życie, zarówno w kwestiach prawnych jak i finansowych. Dobranie odpowiedniego kredytu, przede wszystkim pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze, ale też uniknąć niepotrzebnych problemów.

I zasada – Porównaj oferty

Na rynku istnieje kilkadziesiąt banków oraz instytucji które udzielają kredytów. Ważne jest, aby znaleźć odpowiednia dla siebie. Zwróć uwagę przede wszystkim na oprocentowanie. W skali np. 25 lat, nawet jedna setna procenta robi kolosalne znaczenie.

II zasada – nie ulegaj chwytom marketingowym

Bardzo dużo osób kieruje się reklamami w mediach, telewizji czy też lokalnymi. Kredyt to decyzja na całe życie, instytucje finansowe udzielające wydają miliony miesięcznie na reklamy i są mistrzami sprzedaży i marketingu. Często nawet reklamy działają na naszą podświadomość. Ważne, aby nie dać się wciągnąć w takie akcje i myśleć logicznie i trzeźwo, bez emocji.

III zasada – dodatkowe koszty

Często oprócz oprocentowania, gdy mamy dostać kredyt, banki naliczają dodatkowe marże, koszty, ubezpieczenia, wyceny na koszt kredytobiorcy. Nieraz mogą wynieść nawet kilka tysięcy złotych, dlatego warto czytać umowy i pytać się o wszystko pracowników.

IV zasada – kredyt walutowy

Warto zapoznać się z zasadami przewalutowania kredytu, jeżeli bierzesz pożyczkę w zagranicznej walucie. Zwróć uwagę na koszty przewalutowania, czas realizacji, po jakim kursie twój kredyt zostanie przewalutowany. Większość tych informacji znajduje się w umowie, bądź też udzieli tych informacji każdy pracownik instytucji finansowej, która udziela pożyczki.

Pamiętaj, że kredyt to decyzja na całe życie, dlatego musi być bardzo dokładnie przemyślany. Nie możesz w 100% liczyć na informacje udzielone przez pracownika banku, nie każdemu też doradcy finansowemu można zaufać, nie każdy z nich powie wszystko to, o czym powiedzieć powinien: https://pamietnikwindykatora.pl/mysli-o-kredycie-z-pomoca-doradcy/. Kieruj się zdrowym rozsądkiem i zapoznaj się jak najdokładniej z zasadami, które obowiązują przy udzielaniu pożyczki, ponieważ mogą one mieć wpływ na Twoją przyszłość finansową.

Poprzedni artykułPożyczka na raty czy karta kredytowa? Co jest lepsze?
Następny artykułKurs tworzenia stron internetowych dla dzieci – co musisz wiedzieć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj