Przesyłki do Holandii – jaką firmę kurierską wybrać?

Wysyłka paczki do Holandii nie wiąże się z żadnymi opłatami celnymi i formalnościami. Kraj ten należy do UE, dlatego w przypadku wysyłania przedmiotów nieobjętych restrykcjami celnymi, przesyłki są realizowane podobnie jak przesyłki krajowe. Inaczej jest, gdy wysyłamy produkty, które według prawa holenderskiego wymagają dodatkowego udokumentowania. Jest tak np. w przypadku wysyłki mleka czy mięsa. W takiej sytuacji niezbędne jest dołączenie do przesyłki świadectwa weterynaryjnego. Co jeszcze warto wiedzieć o paczkach do Holandii?

Jak długo idą paczki z Polski do Holandii?

Pomimo tego, że Holandia leży od Polski dość daleko, to za sprawą dobrych połączeń drogowych, możliwy jest stosunkowo szybki transport towarów z jednego kraju do drugiego. Dzięki temu paczki z Polski do Holandii docierają na miejsce w dość krótkim czasie, wynoszącym od 1 do 5 dni. Trzeba mieć jednak na uwadze, że do mniejszych miejscowości, czas transportu może się wydłużyć – zwłaszcza jeśli dana firma kurierska nie ma zbyt wielu doręczeń w danym regionie. Wtedy paczka do Holandii może iść np. 6 dni.

Dlatego też warto przed wysyłką paczki do Holandii skorzystać z wyszukiwarki firm kurierskich i porównać ofertę kilku z nich. Jest to rozwiązanie, które nie tylko pozwoli nam zaoszczędzić, na kosztach transportu paczki, ale także da nam szansę na znalezienie szybszego przewoźnika. Wynika to z tego, że oferty firm kurierskich, w przypadku wysyłek zagranicznych, często różnią się od siebie, zarówno pod względem terminu doręczenia przesyłki do Holandii, jak i ceny samej usługi.

Paczki do Holandii i wyszukiwarka firm kurierskich – jak korzystać?

Jeśli interesuje nas kurier do Holandii, który będzie tani i szybki, wyszukiwarka firm kurierskich pozwoli nam porównać kilka ofert i wybrać tą najbardziej zoptymalizowaną pod kątem terminu dostarczenia i ceny przesyłki.

Wystarczy w tym celu wejść na stronę wyszukiwarki i podać w wyznaczonych do tego polach miejsce nadania paczki oraz lokalizacje odbiorcy (wystarczy podać kraj i kod lub nazwę miasta). Po chwili otrzymamy listę z przewoźnikami oraz proponowanymi przez nich cenami i terminami dostaw paczki do Holandii. Różnice w cenach mogą wynieść nawet kilkadziesiąt złotych, dlatego opłaca się poszukiwać najtańszej i najszybszej oferty kurierskiej.

Poprzedni artykułJak bezpiecznie kupować w lombardzie?
Następny artykułKim jest bukmacher eWinner?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj