Wyjeżdżasz na narty? Nie zapomnij o ubezpieczeniu!

Coraz więcej Polaków wybiera zimą narty na zagranicznych stokach. To gwarancja długich i interesujących tras dostosowanych poziomem trudności do umiejętności każdego z członków rodziny. Aby beztrosko odpoczywać na stoku, należy kupić odpowiednie ubezpieczenie turystyczne. W przeciwnym razie, każdy wypadek i kontuzja mogą się wiązać z ogromnymi kosztami.

Czy karta EKUZ to wystarczające ubezpieczenie na narty?

Polacy przebywający w innych krajach Unii Europejskiej i Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu mają dostęp do tamtejszej służby zdrowia na identycznych zasadach, jak obywatele danego państwa. Wystarczy posiadanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, którą można wyrobić online na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia, a następnie odebrać w dowolnym oddziale lub delegaturze NFZ. Niestety, wbrew pozorom, EKUZ nie rozwiązuje wszystkich problemów zdrowotnych, na jakie możemy natrafić zagranicą.

Po pierwsze, w poszczególnych państwach, niektóre zabiegi i usługi medyczne mogą być odpłatne, inaczej niż w Polsce. Po drugie, EKUZ zapewnia tylko podstawową pomoc jedynie w państwowych placówkach. Oznacza to w praktyce, że w razie wypadku Polak przebywający za granicą może być obciążony bardzo wysokimi kosztami ratownictwa lub transportu medycznego. Dlatego warto zdecydować się na dodatkowe ubezpieczenie turystyczne.

Czy na narty wystarczy zwykła polisa turystyczna?

Wybierając się na narty, nie kupujemy jednak standardowej polisy. Ubezpieczyciel musi zostać poinformowany, że klient zamierza uprawiać ten bądź co bądź kontuzjogenny sport. Dlatego narciarze, nawet jeżeli nie chodzi o sport wyczynowy i profesjonalny, zazwyczaj potrzebują specjalnej polisy, która bywa nieco droższa, ale jednocześnie pozwala beztrosko wypoczywać na stoku.

Optymalna kwota ubezpieczenia na ferie zimowe?

Bardzo ważną kwestię stanowi wysokość ubezpieczenia. Przyjmuje się, że na terenie Europy warto posiadać polisę o wartości przynajmniej 200 tys. złotych. Nie wolno również zapomnieć o oddzielnym ubezpieczeniu dotyczącym ratownictwa medycznego, szczególnie, że osoby ubezpieczone przebywać będą w wysokich górach, gdzie dostęp może być utrudniony. Ubezpieczenie na przynajmniej tak wysoką sumę gwarancyjną powinno sfinansować całą niezbędną pomoc w ekstremalnych sytuacjach. Dodatkowo, warto zatroszczyć się o polisę NNW, która zapewni rodzinie stabilność finansową na wypadek konieczności rehabilitacji osoby kontuzjowanej i dłuższej niezdolności do pracy.

Dlaczego ubezpieczenie na narty warto kupować online?

Polisy warto poszukać online za pośrednictwem porównywarki ubezpieczeniowej, takiej jak serwis Kioskpolis.pl. Kalkulatory działają na dokładnie takich samych zasadach jak popularne porównywarki OC i innych ubezpieczeń komunikacyjnych. Wystarczy odwiedzić stronę: https://kioskpolis.pl/ubezpieczenia-na-ferie-zimowe/.

Pod tym adresem znajduje się krótki formularz zgłoszeniowy, w którym podajemy dane osób ubezpieczanych, miejsce pobytu i w przypadku wyjazdu narciarskiego – sporty, które zamierzamy uprawiać na miejscu. W ten sposób klient zyskuje dostęp do ofert przygotowanych przez wiodące towarzystwo ubezpieczeniowe działające w Polsce. Wybór jest szeroki i zróżnicowany. Dotyczy wysokości polisy oraz dodatkowych rozszerzeń, na przykład polisy OC w życiu prywatnym, NNW czy zdarzeń po alkoholu.

Poszczególne oferty różnią się także ceną i wysokością ubezpieczenia. To najlepszy sposób, by porównać ze sobą najbardziej optymalne oferty i dokonać przemyślanego wyboru. Przed podjęciem decyzji należy przeczytać towarzyszący polisie dokument OWU, w którym podane są konkretne warunki ubezpieczenia, w tym bardzo ważne wyłączenia z odpowiedzialności towarzystwa ubezpieczeniowego.

Poprzedni artykułIdą święta – pomyśl nad prezentem dla klienta!
Następny artykułUstawa o kredycie konsumenckim – co się w niej znajduje?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj