Terminal płatniczy – jaki wybrać?

Wybór terminala płatniczego czeka niemal każdego przedsiębiorcę. Czym różnią się od siebie urządzenia płatnicze? Jaki terminal płatniczy wybrać?

Terminal płatniczy stał się standardem. Konsumenci cenią sobie wygodę i komfort, jaką dają transakcje bezgotówkowe. Płacenie kartą jest wygodniejsze niż noszenie przy sobie portfela wypchanego gotówką. Klienci, mając dostęp do wszystkich środków zgromadzonych na swoim koncie, chętniej robią zakupy i – jak sami przyznają w ankietach – wydają większe kwoty płacąc kartą niż gotówką.

Popularność terminali płatniczych sprawia, że powstaje coraz więcej urządzeń płatniczych, które znacząco się od siebie różnią. Szukasz terminala płatniczego? Wejdź na stronę https://www.eservice.pl/strona-startowa/.

Który terminal płatniczy wybrać?

Najczęściej wybieranym przez przedsiębiorców rodzajem terminala płatniczego jest standardowy terminal stacjonarny. Urządzenie zapewnia niezawodne funkcjonowanie niezależne od sieci mobilnej. Terminal stacjonarny można bowiem podłączyć do sieci naziemnej lub mobilnej.

Terminal płatniczy tego rodzaju najlepiej nadaje się dla firm, które prowadzą sprzedaż bezpośrednio przy kasie. Mogą to być m.in. sklepy, stacje benzynowe czy punkty handlowo-usługowe. Urządzenia posiadają także połączenie z PIN Padem.

Nawet najprostsze standardowe urządzenia akceptują zazwyczaj wszystkie najpopularniejsze rodzaje kart płatniczych, przyjmują płatności tradycyjne i zbliżeniowe. Wiele z nich akceptuje również płatności smartfonem, systemem BLIK oraz płatności mobilne, takie jak Android Pay, HCE czy Apple Pay.

Gdzie najlepiej sprawdzi się przenośny terminal płatniczy? Na terminal przenośny warto zdecydować się gdy trzeba z nim dotrzeć do klienta, czyli np. w restauracji, firmach przewozowych czy w hotelach.

Zaletą tego typu urządzeń jest lekkość i poręczność, a także długi czas pracy baterii. Terminal jest bowiem zasilany akumulatorem, co pozwala na pracę przez wiele godzin. Terminal mobilny, podobnie jak stacjonarny, również zapewnia obsługę płatności za pomocą popularnych kart płatniczych i z wykorzystaniem telefonu.

Jedną z wielu korzyści płynących z posiadania terminala – zarówno standardowego, jak i przenośnego – jest szybkość dokonywania płatności, która przy transakcjach zbliżeniowych wynosi… 2,5 sekundy! Nic dziwnego, że zarówno klienci, jak i przedsiębiorcy cenią sobie płatności bezgotówkowe!

 

Poprzedni artykułUstawa o kredycie konsumenckim – co się w niej znajduje?
Następny artykułJak założyć konto maklerskie? Porady praktyczne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj