Program komputerowy do windykacji należności – dlaczego warto go mieć w swoim biznesie?

Jak wykazują dane publikowane przez działające na polskim rynku firmy windykacyjne, już co trzecia firma w kraju ma problemy z regularnym ściąganiem należności od swoich klientów. To spory problem, szczególnie dla większych biznesów, które posiadają rozbudowaną bazę kontrahentów i klientów. Powstające w ten sposób zatory znacznie ograniczają inwestycje i możliwości rozwoju. Jak sobie z tym poradzić? Rozwiązaniem mogą być wygodne programy komputerowe do windykacji należności. Dlaczego warto z nich skorzystać?

Oszczędność czasu i pieniędzy

Najem firm windykacyjnych jest bardzo kosztowny – przekonują się o tym przede wszystkim duże firmy, które obsługują kilkuset klientów miesięcznie. Zlecanie procesu windykacyjnego w przypadku każdego klienta, który zalega z płatnościami powoduje, że koszty operacyjne organizacji rosną. Jeszcze bardziej kosztowne jest utworzenie własnego działu windykacji wewnątrz firmy – koszty zatrudnienia pracowników, abonamentu za dedykowane systemy i dodatkowe pomieszczenia potrafią pochłonąć ogromny budżet.

Dużo bardziej opłacalnym rozwiązaniem są programy komputerowe do windykacji należności, które cieszą się coraz większą popularnością wśród przedsiębiorców. Doceniają oni prostotę ich użytkowania, a także niskie koszty utrzymania. W zamian za comiesięczny abonament otrzymują rozbudowane narzędzie, które kilkukrotnie zwiększa efekty odzyskiwania należności.

Elastyczne szablony

Twórcy programów komputerowych do windykacji należności doskonale wiedzą, że każdy biznes jest inny, dlatego nie mogą wszystkim klientom proponować jednakowego systemu. Rozwiązaniem tego problemu są elastyczne szablony oraz plany windykacji, które klient samodzielnie dostosowuje do swoich wymagań i potrzeb, zmieniając na bieżąco ich formułę.

Szablony pozwalają w prosty sposób określić, w jakim terminie po przekroczeniu terminu płatności ma zostać wysłana pierwsza wiadomość, jaka ma być ich częstotliwość, a przede wszystkim treść. Dostosowanie tych działań do specyfiki prowadzonego biznesu i charakterystyki klientów pozwala znacząco podnieść skuteczność prowadzonych egzekucji.

Bieżący monitoring dłużnika

Ciągła analiza stanu zadłużenia klientów jest bardzo kłopotliwa w przypadku dużych firm, które posiadają rozbudowaną bazę klientów. Bardzo ułatwiają to programy komputerowe do windykacji należności, dzięki którym w prosty sposób można zajrzeć do bazy danych i w wybrany sobie sposób filtrować dłużników. Można to zrobić na podstawie:

  • nazwy firmy,
  • czasu, jaki upłynął od terminu płatności,
  • kwoty zadłużenia,
  • produktu, za którego zakup klient nie zapłacił.

Bieżąca kontrola nad stanem zadłużenia pozwala lepiej podejmować decyzje biznesowe, tak żeby nie wpłynęły one znacząco na obniżenie płynności finansowej przedsiębiorstwa. Pozwala również na blokowanie kolejnych zakupów w przypadku klientów, którzy zalegają z większymi kwotami pieniędzy.

Szybka i skuteczna windykacja w Twojej firmie?

Programy komputerowe do windykacji należności znacząco skracają czas, jaki jest potrzebny do wyegzekwowania i ściągnięcia długu od klienta. Prosta w obsłudze aplikacja pozwala bez trudu dopasować plan działania do wymagań naszego biznesu, a także specyficznej charakterystyki kontrahentów. Znacząco podnosi to skuteczność windykacji, zanim ta trafi przed sąd. Warto wspomnieć, że jest to również rozwiązanie znacznie tańsze, niż wynajem profesjonalnej firmy windykacyjnej, dzięki czemu więcej środków zostanie w firmie.

Poprzedni artykułRozliczenie PIT przez Internet – w 2020 roku czeka nas kolejny rekord?
Następny artykułKredyty gotówkowe – poradnik dla każdego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj