Jak wybrać najodpowiedniejszy terminal płatniczy?

Coraz więcej klientów rezygnuje z noszenia gotówki, w związku z czym terminal płatniczy jest obecnie potrzebny w każdym punkcie usługowym. Na rynku dostępne są różne rozwiązania, więc warto zastanowić się przed dokonaniem wyboru. Poszczególne warianty urządzenia będą lepiej dostosowane do jednych działalności, niż do innych. Po jaką opcję najlepiej sięgnąć?

Terminal płatniczy dostosowany do potrzeb

W erze tak powszechnych transakcji bezgotówkowych posiadanie takiego urządzenia jest już w zasadzie koniecznością. Jeżeli przedsiębiorca nie umożliwia dokonywania płatności bezgotówkowych, to szybko traci w oczach klientów, którzy przestają korzystać z jego usług.

Z pewnością warto zdecydować się na terminal płatniczy, gdyż zwiększy to obroty firmy i jest też bardzo wygodnym rozwiązaniem dla sprzedawcy, który nie musi się już przejmować trzymaniem gotówki czy wydawaniem reszty. Urządzenia do przyjmowania płatności bezgotówkowych dzielą się ogółem na stacjonarne i mobilne.

Te pierwsze wymagają stałego podłączenia do źródła zasilania i znajdują się cały czas w tym samym miejscu. Do takiego urządzenia można też dołączyć PIN-pad, żeby ułatwić klientowi sfinalizowanie transakcji. To tradycyjne rozwiązanie, które doskonale nadaje się  do sklepów, a także warsztatów samochodowych czy wybranych punktów usługowych – wszędzie tam, gdzie klient i tak podchodzi do stanowiska kasowego, dopiero tam korzystając z transakcji bezgotówkowych.

Wersje mobilne są zasilane baterią i mogą korzystać z łączności GPRS czy WiFi. Możliwość przenoszenia sprzętu sprawia, iż można nim przyjmować płatności bezgotówkowe w dowolnych miejscach, zatem przydają się w biznesach, gdzie realizuje się dostawy. Sprawdzą się także w punktach gastronomicznych, w których kelnerzy podchodzą do stolika i dopiero tam realizowana jest płatność bezgotówkowa. Więcej o korzyściach związanych z tym rodzajem urządzeń możesz przeczytać na stronie https://www.eservice.pl/produkty-i-uslugi/akceptacja-kart-platniczych/terminal-platniczy-pos-mobilny/.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze terminala płatniczego? 

Na pewno warto się upewnić czy terminal płatniczy obsługuje transakcje bezgotówkowe realizowane zbliżeniowo kartą (czy telefonem), chipem (poprzez włożenie karty do urządzenia) i paskiem magnetycznym (poprzez przesunięcie karty).

Zależnie od prowadzonego biznesu, godne uwagi mogą być także inne funkcje, jakie posiada terminal płatniczy. Opcja DCC oznacza na przykład możliwość dokonywania transakcji bezgotówkowych w walucie karty, co przyda się przy obsłudze klientach zagranicznych. Klienci chętnie korzystają też z opcji Cash Back, czyli wypłaty gotówki przy okazji płacenia. Poszczególne urządzenia mogą też posiadać inne udogodnienia, takie jak choćby doładowania telefonów, co może być opłacalne przy określonym profilu działalności.

 

Poprzedni artykułMam kredyt. Czy mogę starać się o pożyczkę ratalną?
Następny artykułAuto na minuty czy własny samochód? Sprawdź, co się bardziej opłaca!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj