Jak najkorzystniej zabezpieczyć przyszłość swojego dziecka?

Jako rodzice marzymy o tym, by nasze dzieci „wyszły na ludzi”, czyli potrafiły same odnaleźć się jak najlepiej w trudnym, brutalnym świecie. Uczymy je, że pieniądze nie są w życiu najważniejsze, ale pozwalają osiągnąć stabilizację życiową, więc trzeba mieć do nich szacunek. Najważniejsze, co może wynieść dziecko z domu, to rodzinne wartości. Ale warto, aby dostało jeszcze potężny zastrzyk gotówki, która pomoże mu wystartować!

Najważniejsze wartości rodzinne

Każde dziecko powinno być wychowywane na niezależnego i świadomego młodego obywatela, który potrafi się o siebie zatroszczyć. Te wartości powinni mu zaszczepiać rodzice od najmłodszych lat. Nie zawsze spełnianie każdej zachcianki dziecka jest dobrym sposobem na pokazywanie mu, że jest dla rodzica najważniejsze. Każde dziecko powinno znać granice, a najważniejsze wartości czerpać, obserwując poczynania swoich najbliższych. Rodzic powinien wpajać dziecku od młodych lat, że pieniądze są ważne, ponieważ bez nich nie można godnie i komfortowo funkcjonować. Musi uświadamiać mu wartość pieniądza, a jednocześnie zaszczepić w nim szacunek do najważniejszych wartości takich jak rodzina, honor czy uczciwość. Rozsądnym podejściem wydaje się być inwestowanie w edukację dziecka i jego rozwój osobisty, a jednocześnie konsekwentne uczenie dziecka, że nie może mieć wszystkiego, co sobie zażyczy. Ubezpieczenie na życie dla dziecka, na które odkłada się co miesiąc pewną sumę, jest doskonałym przykładem mądrego, rodzicielskiego podejścia do wychowywania – takiego, aby dziecka nie rozpuszczać, ale zapewnić mu dobry start w życie.

Start w życie

Małe dziecko z pewnością nie zrozumie jeszcze sensu istnienia jego polisy ubezpieczenia oszczędnościowego. Gdy stanie się dorosłe, może dowiedzieć się o istnieniu takiej polisy, na której przez długie lata oszczędzania zgromadziło się dosyć funduszy, aby wystarczyło na odpowiedni start w życie. Pieniądze te można przeznaczyć na dalszą edukację dziecka, na przykład na opłacenie studiów w dużym mieście, aby studiujące dziecko nie było obciążeniem finansowym dla rodziców. Ubezpieczenie na życie dla dziecka opiewające na pewną sumę może mu pozwolić na przykład na zrobienie dodatkowych kwalifikacji, prawa jazdy, kursów i szkoleń czy na wkład własny do mieszkania, które z pewnością znacząco odciąży młodego człowieka na starcie jego życia. Takie ubezpieczenie na korzystnych warunkach jest bardzo dobrą decyzją dla całej rodziny. Rodzice mogą oddychać swobodniej, gdy wiedzą, że nawet w przypadku ich śmierci lub kalectwa i utraty zdolności do zarobkowania składki nadal będą opłacane, a dziecko w przyszłości osiągnie założoną w umowie sumę. Wypłata tych pieniędzy z polisy jest gwarantowana po upływie określonego czasu. To decyzja, na której rodzice niczego nie tracą – poza niewielkimi składkami odprowadzanymi raz na jakiś czas, które po jakimś okresie i tak zwrócą się z nawiązką! Ubezpieczenie na życie dla dziecka Start w Życie to gwarancja wypłaty całej uzbieranej sumy, powiększonej dodatkowo o premie roczne i premię końcową. Można więc w ten sposób nie tylko zaoszczędzić, ale i zarobić dla swojego dziecka dodatkową sumę na łatwiejszy start w dorosłość!

 

Poprzedni artykułJak rozliczać dochody z pracy w Irlandii?
Następny artykułZdobądź wszechstronne wykształcenie dzięki stosunkom międzynarodowym

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj