Dotacje unijne, gdzie zacząć?

Dzięki dotacjom z Unii Europejskiej wielu przedsiębiorców (właścicieli własnych firm) może pozyskać finanse na zwiększenie swojego kapitału. Proces pozyskiwania dotacji unijnych nie jest tak trudny, jak uważa spora liczba osób. Co więc należy zrobić, aby otrzymać dofinansowanie z Unii Europejskiej?

Etap pierwszy

W tym etapie musimy określić cel, na jaki będą przeznaczone środki pieniężne. Ponadto, należy podać, jakie korzyści wynikną dla nas z dofinansowania oraz przed jaki okres czasu planujemy realizować nasz projekt.

Etap drugi

W drugim etapie naszym zadaniem będzie wybranie właściwego programu działania, czyli w jaki sposób możemy osiągnąć zamierzony cel.

Etap trzeci

Etap ten polega na wyszukaniu podmiotu na stronie internetowej (podmiotem jest urząd pracy czy miasta, jakaś instytucja albo wojewoda) ogłaszającego konkurs (zgodny z wybranym przez nas sposobem działania). Po znalezieniu podmiotu wysyłamy odpowiedni wniosek.

Etap czwarty

W tym etapie składamy wniosek wraz z właściwym formularzem. Dokumenty te możemy odnaleźć na stronie internetowej dotyczącej wybranego przez nas programu działania (operacyjnego).

Etap piąty

Jest to etap, w którym czekamy (maksymalnie trzy miesiące) na ocenę naszego projektu. Jeśli będzie pozytywna, możemy przejść do działania.

Poprzedni artykułBitcoin – co to jest?
Następny artykułUbezpieczenie AC – co to dokładnie jest?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj