Zdobądź wszechstronne wykształcenie dzięki stosunkom międzynarodowym

Wybór studiów jest zawsze trudną decyzją. Często na etapie kończenia liceum młodzież nie wie, co chciałaby robić w życiu. Ułatwione zadanie mają ci, którzy znają swoje mocne strony i potrafią określić obszar zainteresowań. Stosunki międzynarodowe to kierunek idealny dla osób chcących rozwijać się na wielu płaszczyznach, bądź nadal poszukujących swojej drogi zawodowej. Warto zatem poznać jego zalety i możliwości po otrzymaniu dyplomu.

Połączenie wiedzy i doświadczenia

Stosunki międzynarodowe charakteryzują się bardzo interesującym programem zajęć. W siatce przedmiotów odnaleźć można takie wykłady jak: podstawy ekonomii, podstawy prawa, socjologia, komunikacja międzykulturowa, czy historia o państwie i polityce. Różnorodność ta zapewnia nie tylko zdobycie wszechstronnej wiedzy, ale też ułatwia odkrycie interesujących nas tematów. Nauka zagadnień związanych z polityką, historią, ekonomią czy komunikacją pozwoli być atrakcyjnym kandydatem na wiele stanowisk. Wybierając kierunek poświęcony stosunkom międzynarodowym, będzie się mieć kontakt z bardzo ciekawymi wykładowcami. Przykładowo Grupa Uczelni Vistula zatrudnia osoby zawodowo związane z prowadzonymi przedmiotami. Wiedza poparta doświadczeniem i wieloma osiągnięciami na polach polityczno-ekonomicznych gwarantują świetne przekazywanie materiału i tłumaczenie. Można być również pewnym, że informacje są prawdziwe, sprawdzone i często będą dotyczyć bieżących wydarzeń ze świata oraz problemów, z jakimi mierzy się większość krajów.

Pewnym krokiem w stronę kariery

Studiując stosunki międzynarodowe, nie trzeba martwić się o brak pracy po ukończeniu kierunku. Oprócz wiedzy z wielu dziedzin, wybór specjalizacji również umożliwi dostanie się na wymarzoną posadę. Zazwyczaj specjalizacje dotyczą międzynarodowych relacji biznesowych, funkcjonowania cywilizacji w zakresie globalnym regionalnym i lokalnym, czy bezpieczeństwa narodowego. Udając się na studia II stopnia, kształcenie poszerzone jest zwykle o tematy związane z terroryzmem, migracjami, stosunkami amerykańsko-europejskimi albo kryzysami gospodarczymi. Dzięki tak rozbudowanemu programowi absolwenci mogą z powodzeniem aplikować na różne stanowiska. Zatrudnienie można znaleźć w międzynarodowych organizacjach i instytucjach (np.: UE, WHO, ONZ), międzynarodowych korporacjach, administracji publicznej, służbach dyplomatycznych albo instytucjach analitycznych.

Różnorodność będzie się opłacać

Decydując się na kierunek stosunki międzynarodowe, można być pewnym, że w ciągu trwania studiów pozna się swoje preferencje zawodowe i pogłębi zainteresowania. Już po 3 latach otrzymuje się dyplom i tytuł licencjata, co umożliwia poszukiwanie pracy. Dla chcących zdobyć tytuł magistra, czeka stopień II. Istnieje również możliwość nauczania w języku angielskim. Szeroka wiedza i znajomość najczęściej używanego języka obcego na świecie sprawią, że pracodawcy bardzo chętnie zaproszą na rozmowę i zapewne zaproponują etat. Zwłaszcza, jeśli jeszcze w trakcie nauki będziemy zdobywać pierwsze doświadczenia zawodowe, co gwarantują programy stażów i praktyk na dobrych uczelniach.

Poprzedni artykułJak najkorzystniej zabezpieczyć przyszłość swojego dziecka?
Następny artykułJak wybrać nowoczesne konto osobiste dla młodych?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj