Inwestowanie na giełdzie, jak zacząć?

Inwestowanie na giełdzie może przynieść bardzo wysokie zyski, jeśli do sprawy podejdziemy w odpowiedni sposób. Dobry inwestor to osoba, która charakteryzuje się systematycznością, potrafi uparcie dążyć do obranego sobie celu, a także nie ulega emocjom, zachowuje „zimną krew”.

Jak jednak zacząć swoją przygodę z inwestowaniem na giełdzie tak, aby uzyskać jak najlepsze wyniki i na tym nie stracić?

Na samym początku należy dobrze się przygotować pod względem teoretycznym, a mianowicie: o cyklach koniunkturalnych, hossie oraz bessie. Warto także zapoznać się z zasadami kupna oraz sprzedaży akcji, gdyż jest to „wiedza konieczna” dla przyszłego inwestora.

Dla początkujących poleca się lekturę „Giełda Papierów Wartościowych dla bystrzaków”, której autorem jest Tobiasz Maliński. Książka wytłumaczy w prosty sposób, czym jest giełda, jak inwestować oraz jaką obrać dla siebie dogodną strategię. Ponadto, dzięki lekturze dowiemy się do czego posłuży nam analiza techniczna i fundamentalna.

Analiza techniczna oraz analiza fundamentalna

Analiza techniczna to nic innego, jak przewidywanie kursów akcji na podstawie poziomu cen z przeszłości oraz analiza wykresów (czyli mówi, kiedy inwestować). Analiza fundamentalna z kolei, polega na prognozowaniu kursów poprzez m.in. plany oraz wypłacalność danej spółki (czyli podpowiada czy zainwestować).

Inwestowanie na giełdzie, jak zacząć?
Rate this post

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here